فروش، نصب و اجرای ژئوممبران، ژئوتکستایل و طراحی، ساخت و نصب استخر، حوضچه و کانال های کشاورزی


ورق آبی ژئوممبران

  

ورق ژئوممبران به ورق هایی گفته می‌شود که از پلیمر درست شده‌اند. به صورت ترکیبی ورق های آبی ژئوممبران با 97% پلی اتیلن و 2٫5 درصد کربن سیاه درست می شوند. طول عمر ورق های ژئوممبران آبی بسته به ضخامت آنهاست با این حال عمر آن‌ها به چیزی حدود 80 سال می رسد.
 
ژئوممبران های رنگ آبی و مشکی در ضخامت های مختلف برای کاربرد های زیر استفاده می شوند:
 • عایق استخرهای کشاورزی
 • عایق کانال های انتقال آب
 • سد سازی و بند آبها
 • عایق برای احداث لاگون
 • عایق حوضچه های پساب های صنعتی و پسابهای شهری
 • احداث حوضچه های تبخیر
 •  کاربرد در شستشو و ایزولاسیون مسیرهای انتقال مواد نفتی
 • عایق و احداث حوضچه های هیپ لیچ برای استخراج مایع
 • شستشو و ذخیره ی آب در معادن
 • ایرولاسیون تونل
 
به صورت کلی ژئوممبران ها در صنایع مختلفی از جمله عمران، معدن و صنایع نفت و گاز کاربرد فراوان دارد.
 
 
 
ورق ژئوممبران آبی یا عایق ژئوممبران، به عنوان عایق برای سطوح خاکی استفاده می‌شوند. به این صورت که روی خاک نصب می‌شوند و معمولا با نام دیگر ورق استخر هم شناخته می شود. این ورق ها عایق هستند و نیازی به زیرسازی ندارند.
دلابل اصلی محبوبیت ورق های ژئوممبران آبی و استفاده از آن‌ها در همه ی دخایر آب به عنوان عایق، به دلیل خاصیت عایق بودن آن است.
از دیگر ویژکی های ورق های ژئوممبران می‌توان به این اشاره کرد که در برابر اشعه فرابنفش یا uv بسیار مقاومند. علاوه بر این، ژئوممبران از رشد گیاه و … جلوگیری می‌کند و به سادگی پاره نمی شود.
 
 
اگر بخواهیم به صورت دقیق بررسی کنیم، کاربردهای ورق ژئوممبران آبی بسیار زیاد است. ژئوممبران های آبی یک پوشش مصنوعی دارند که برای کنترل انتقال مایعات در یک سازه یا سیستم‌های ذخیره ی آب استفاده می شوند.
بیشترین استفاده از ورق ژئوممبران برای حوزه های زیر به کار می رود:
 • حوزه های زیست محیطی
 • هیدرولیکی
 • حمل و نقل
 • نفت و گاز
 • دفن زباله
 
بهترین کیفیت ورق ژئوممبران آبی
اندازه ی ورق های آبی ژئوممبران کاملاً قابل تغییر هستند، به همین دلیل فرقی نمی‌کند که اندازه ی استخری که با ورق آبی ژئوممبران پوشیده می‌شود چقدر است. از ویژگی‌های ورق آبی ژئوممبران این است که حتی اگر نیاز به ژئوممبران بزرگتری برای سطح وسیعی هم بود، می‌توان با استفاده از دستگاه‌های جوش ژئوممبران، قسمت‌های بزرگ ژئوممبران را بدون آسیب و بدون درز، با همان کیفیت و مقاومت به هم وصل کرد.
 
کار برد ژئوممبران آبی
 
ژئوممبران آبی (ژئوممبران اصفهان) برای مکان هایی استفاده می شود که نیاز باشد در آن آب نگهداری شود یا از دست نرود. به این صورت که در استخرهای کشاورزی برای نگهداری آب در حوضچه های کشاورزی و جلوگیری از جذب شدن آن، به داخل زمین باید از ورق های آبی ژئوممبران به عنوان عایق استفاده کرد. این اصلی ترین استفاده و کاربرد ژئوممبران می‌باشد. از دیگر کاربردهای ژئوممبران آبی، می توان از استفاده برای فونداسیون معدن و تونل نام برد.

 ژئوممبران از بهترین عایق هایی است که می توان از آن‌ها برای جلوگیری از از دست رفتن آب استفاده کرد به این دلیل که آنها عمر بسیار بالایی دارند به راحتی تکه های آن با استفاده از دستگاه جوش مخصوص به یکدیگر متصل می‌شوند. بسته به اینکه در چه صنعتی به کار می روند با آن صنعت تطبیق پذیر هستند.
 
کارخانه تولید ژئوممبران آبی
 
در کارخانه های تولید ورق های ژئوممبران آبی، این ورق ها در ضخامت های مختلف و عرض های متفاوتی تولید می شوند. خط تولید ورق های ژئوممبران آبی در عرض‌های ۲ تا ۷ متری و با ضخامتهای یک میلیمتری تا ۲ میلیمتری تولید می‌شوند. در خاورمیانه کارخانه های تولید ورق های ژئوممبران بسیار زیادی فعالیت می‌کند. علاوه بر ضخامت های مختلف ورقهای ژئوممبران دارای رنگ‌های مختلفی از جمله آبی، سفید و مشکی نیست، می باشد. همه ورق ها در آزمایشگاه‌های این کارخانه‌ها آزمایش می‌شوند تا بهترین کیفیت به بازار عرضه شود.
 

انواع ورق های ژئوممبران

 
HDPE (High Density Polyethylene) – پلی اتیلن با چگالی بالا
LLDPE (Linear Low Density Polyethylene) – پلی اتیلن با چگالی کم خطی
PVC (Polyvinyl Chloride) – پلی وینیل کلراید
Suntech PVC (Polyvinyl Chloride) – پلی وینیل کلراید
GCL (Geosynthetic Clay Liner)
 
قیمت ژئوممبران آبی
 
قیمت ورق ژئوممبران بر اساس متر مربع قیمت گذاری می شود. ورق های ژئوممبران بسته به نوع موادی که در ساخت ورق استفاده شده و کیفیت و دوامی که تولید می شود قیمت های متفاوتی دارد. با ارجاع به عرضه کننده می توانید اطلاعات کامل را در رابطه با قیمت آن کسب نمائید.