فروش، نصب و اجرای ژئوممبران، ژئوتکستایل و طراحی، ساخت و نصب استخر، حوضچه و کانال های کشاورزی

ژئوممبران در اصفهان

 

 

ژئوممبران چیست و چه نقشی برای استخر ایفا می کند؟

اگر در حوزه کشاورزی فعالیت دارید، مطمئنا این سوال برای شما نیز ایجاد شده است« ژئوممبران استخر کشاورزی چیست؟ ». با خواندن ادامه این مقاله، پاسخ درستی برای این پرسش خواهید یافت. ژئوممبران یک مانع مصنوعی است که برای جلوگیری از عبور مواد و مایعات و بخارات طراحی شده است.
What Is a Geomembrane and How Are They Used
این محصول از پلیمرهایی تشکیل شده است که به آن اجازه می دهد تا سطح بالایی از نفوذپذیری و مهار را ارائه دهد. انواع ژئوممبران در استخرهای کشاورزی به عنوان پوششی برای استخر، جلوگیری از نشتی و حفظ آب استفاده می شوند، زیرا به دلیل موادی که دارد می تواند آب را در خود نگه دارد و از نشت و ورود عوامل آلوده کننده آب به محل کشت جلوگیری کند. ویژگی ژئوممبران پلی اتیلن بادوام بودن، کم هزینه بودن و مقاومت شیمیایی گسترده است.

استفاده از انواع ژئوممبران در حوضچه ها

ژئوممبران یا بهترین پوشش استخر، به عنوان یک سیستم ضد آب در نظر گرفته می شود که برای ساخت تونل ها، کانال ها، دیوارهای سبز، حوضچه ها و مخازن کشاورزی ایده آل است. ژئوممبران ها برای جلوگیری از عبور مواد طراحی شده اند. بسته به ماده ای که با آن استفاده می شود، ژئوممبران هایی با ویژگی های متفاوتی در بازار وجود دارد که دارای شیوه نصب متفاوت و عمر و عملکرد مختلف هستند.
در حال حاضر عناصر مختلفی وجود دارد که به بهینه سازی تولید کشاورزی و افزایش عملکرد محصول کمک می کند. نمونه ای از این محصولات، ژئوممبران ها می باشند. آن ها پوشش های پلاستیکی هستند که به طور مرتب به عنوان مانع برای جلوگیری از رطوبت اضافی و هدر رفتن منابعی مانند آب و مواد مغذی استفاده می شوند.
 
 
ژئوممبران استخر کشاورزی چیست؟
انواع ژئوممبران استخر کشاورزی، عمدتا برای بهداشت محیطی، حفاظت از آب، مهندسی شهری، باغ، منظر، پتروشیمی، معدن، صنعت نمک و کشاورزی استفاده می شوند. همچنین در زیرزمین ساختمان، انبار، گاراژ ضد رطوبت زیرزمینی، سد، پروژه های مهندسی اسکله و غیره قابل استفاده است.
ژئوممبران ها محصولات کشاورزی هستند که از یک ورق ضد آب و رزین های پلاستیکی مختلف ساخته شده اند که رایج ترین آنها نئوپرن، پی وی سی، پلی اتیلن با چگالی های مختلف، لاستیک یا اتیلن است. همچنین می توانند با توجه به جنس و کاربردشان ضخامت ها و کیفیت های فیزیکی و شیمیایی متفاوتی داشته باشند.

علت استفاده از ژئوممبران در استخر کشاورزی

ژئوممبران استخر کشاورزی چیست؟ چه نقشی در ساخت استخر و حوضچه دارد؟ عمر مفید آن چقدر است؟ مطمئنا این پرسش ها برای هر فردی ایجاد می شود. برای پاسخ به آن ها، ابتدا باید درک وسیعی از کاربرد ژئوممبران داشته باشید. در مورد استخرهای کشاورزی و همچنین حوضچه ها، این پوشش ضد آب از پخش شدن ترکیباتی که آب را تغییر می دهند، جلوگیری می کند.
یعنی آب از انواع کودها، مواد شیمیایی کشاورزی یا خاک جدا می ماند و از آلوده یا گل آلود شدن آن جلوگیری می کند. به این ترتیب آب مناسب برای رشد و پرورش گیاهان طبیعی و حفظ اعتدال زمین های کشاورزی  بدون تغییر کیفیت قابل استفاده می شود.
انواع ژئوممبران به دلیل تأثیر دما در اثر تابش خورشیدی، مقاومت بسیار بالایی در برابر ترک خوردگی یا زوال دارند. این عامل آنها را به مواد ایده‌آل برای نصب در استخر تبدیل می‌کند، زیرا از نشت یا هدر رفت آب جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، این ماده ای است که مراحل نصب آن سریع است و عمر مفید آن بیش از 30 سال است.
 
    
 
بازدید: 465تاریخ انتشار : 1401/03/02