فروش، نصب و اجرای ژئوممبران، ژئوتکستایل و طراحی، ساخت و نصب استخر، حوضچه و کانال های کشاورزی

 

ژئوممبران برای ساخت استخر ماهی چه مزیتی دارد؟

تاکنون از خود پرسیده اید که ژئوممبران استخر ماهی چیست؟ در واقع هنگام ساخت استخر برای پرورش ماهی باید در نظر داشت که بهینه ترین مصالح برای عمر مفید استخر کدام است. برای این کار از ژئوممبران باکیفیت استفاده می کنند.

 این یک ورق پلی اتیلن با چگالی بالا است که در برابر طیف گسترده ای از محصولات شیمیایی و همچنین خواص مکانیکی بالا نصب می شود. برخی از مزایای بهترین ژئوممبران عبارتند از:

Geomembranes for building fish ponds

·        مقاومت بالا در برابر ازن، آب و هوا و سایش

·        مقاومت بالا در برابر دماهای شدید

·        این یک سرمایه گذاری عالی برای پرورش دهندگان ماهی است زیرا طراحی سازگاری با استخر ایجاد می کند

·        از پلی اتیلن سفت تر و بنابراین مقاوم تر است

·        بسیار سبک می باشد و نصب سریعی دارد

·        شکافته و تکه تکه نمی شود یا تغییر رنگ نمی دهدژئوممبران مرغوب استخر ماهی چیست؟

یکی از محبوب ترین کاربردهای بهترین ژئوممبران، ساخت استخر برای پرورش ماهی و آبزی پروری گونه هایی مانند میگو، قزل آلا، گربه ماهی و ... می باشد. برای همین است که هنگام تصمیم گیری در مورد نصب یا عدم نصب ورق های ژئوممبران برای پرورش ماهی، باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

v    آب و هوا: از آن جایی که نصب انواع ژئوممبران در هر دمایی امکان پذیر است، می توانید به راحتی آن را در استخر قرار دهید.

v    کیفیت و کمیت آب موجود: مهم است که آب حاوی آلاینده‌های مضر، کود یا مواد شیمیایی کشاورزی نباشد. در این صورت، ژئوممبران دوام بیشتری خواهد داشت.

             

ژئوممبران استخر ماهی چیست؟

ویژگی های نصب انواع ژئوممبران اصل

یکی دیگر از ویژگی های بهترین ژئوممبران این است که به دلیل ترکیباتش، تحمل بالایی در برابر آب و هوا دارد. علاوه بر این، ترک ایجاد نمی کند، انعطاف پذیری و چگالی بالایی دارد. این موارد خواصی است که آن را برای اجرا در صنایع کشاورزی ایده آل می کند. ذکر این نکته ضروری است که این عناصر با تثبیت کننده هایی ادغام شده اند که آنها را در برابر عوامل محیطی مختلف محافظت می کند

همچنین، یک ژئوممبران مرغوب می تواند به عنوان یک عایق عمل کند، زیرا رطوبت را جذب نمی کند و با هیچ ماده شیمیایی واکنش نشان نمی دهد و ماده ای بی اثر است. از سوی دیگر، خواص مکانیکی متفاوتی را ارائه می دهد و بسیار سازگار است. کار با آن آسان بوده و بسته به نیاز هر تولید کننده، ویژگی های منطقه و نوع ساخت، در مکان های مختلف قابل نصب می باشد.

بهترین ژئوممبران به دلیل خواصی که دارد، می تواند برای جبران هدر رفت آب در اثر نفوذ یا جلوگیری از ورود آلاینده ها یا عوامل مضری که ممکن است بر خاک یا محیط کشت تأثیر بگذارند، استفاده شود. حتی می توان از آن برای ساخت مخازن نگهداری مواد مختلف و به عنوان پوششی برای سطح انواع استخرهای پرورش ماهی استفاده نمود.


یک استخر ماهی بر اساس چه معیارهایی ساخته می شود؟

استخرها باید با در نظر گرفتن نوع ماهی که می خواهیم پرورش دهیم ساخته شوند، اما باید با یک ژئوممبران مرغوب با تراکم بالا نیز برای پوشاندن سطحی آن قرار دهیم. ژئوممبران ها پارچه های پلیمری غیر قابل نفوذ هستند که معمولاً در ورق های انعطاف پذیر و پیوسته تولید می شوند.

همچنین از بروز آسیب هایی که سایر انواع عایق رطوبتی ممکن است به دلیل گذشت زمان یا جابجایی زمین متحمل شوند، جلوگیری می کند. ژئوممبران ها به دلیل سازگاری، مقاومت و سطح نفوذپذیری پایین، جایگاه خود را در بسیاری از انواع پروژه های ساختمانی، اعم از عمرانی و صنعتی پیدا کرده اند.


 

بازدید: 2187تاریخ انتشار : 1401/03/02