فروش، نصب و اجرای ژئوممبران، ژئوتکستایل و طراحی، ساخت و نصب استخر، حوضچه و کانال های کشاورزی

ژئوممبران در اصفهان

 

  
 

بهترین مدل های ژئوممبران ایرانی کدامند ؟

ورق ضد آب تشکیل شده از مواد مصنوعی مختلف که وظیفه جلوگیری از عبور سیالات را دارد، به عنوان ژئوممبران شناخته می شود. بهترین ژئوممبران ایرانی کدامند ؟ برای یافتن پاسخ این سوال، بهتر است ادامه مقاله را مطالعه کنید:
بسته به نیاز می توان ژئوممبران هایی با ضخامت های مختلف تولید کرد که نازک ترین آنها پلی اتیلن و ضخیم ترین آنها از PVC ساخته می شود.
- ژئوممبران پلی اتیلن: این نوع ژئوممبران از پلی اتیلنی با چگالی بالا ساخته می شود. این محصول پرتقاضا در بازار به شکل عمده فروخته می شود و دارای قابلیت مقاومت در برابر مواد شیمیایی است.
- ژئوممبران PVC: پلی وینیل کلراید یا پی وی سی ماده اولیه این نوع ژئوممبران است. پی وی سی ترکیبی شیمیایی از کربن، هیدروژن و کلر است.

نکاتی که برای انتخاب ژئوممبران باید در نظر بگیرید

بهترین ژئوممبران ایرانی کدامند ؟ حین خرید آن ها چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟ کدام محصول عمر بیشتری دارد؟ برای انتخاب ژئوممبران مناسب، باید کاربرد مورد نظر و شرایط استفاده از آن، نوع سطحی که روی آن قرار می گیرد، نوع سیال پوشش داده شده و مساحت پروژه مورد بررسی قرار بگیرد. همچنین پیش از انتخاب ژئوممبران باید در مورد ویژگی هایی مانند دوام، انعطاف پذیری، رفتار شیمیایی و عملکرد مکانیکی، اطلاعات بیشتری کسب کنید.
هدف اصلی از نصب انواع ژئوممبران، ضد آب نگه داشتن نواحی خاص با جلوگیری از عبور سیالات و مواد شیمیایی است. برای جلوگیری از عبور سیالات، ژئوممبران باید ویژگی های خاصی مانند سطوح پایین نفوذپذیری، ظرفیت بازتابی و مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش را داشته باشد.
     

مقایسه ژئوممبران پلی اتیلن با آسفالت و بتن

ژئوممبران پلی اتیلن، دارای خواص ویژه ای است. خواص فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی مقاوم آن از محیط زیست و منابع طبیعی محافظت می کند. این در حالی است که آسفالت و بتن در برخی موارد، باعث آسیب به زمین می شوند.
انواع ژئوممبران کمتر در معرض نشتی هستند  و همچنین به طور قابل‌توجهی ارزان‌تر از هر روش دیگری می باشند. تاکنون ایمن ترین روش برای جلوگیری از سیالات و مواد شیمیایی، استفاده از ژئوممبران است. آن ها بهترین گزینه برای نفوذپذیری هستند.
ژئوممبران ها در تمامی مکان ها قابلیت استفاده دارند. این در حالی است که از آسفالت و بتن در هر محیطی نمی توان استفاده کرد. مکان های اصلی که ژئوممبران در آن اعمال می شود عبارتند از:
- تونل ها
- استخرهای کشاورزی
- حوض های تزئینی
- سقف گلخانه
- استخر پرورش ماهی

ویژگی های انواع ژئوممبران چیست؟

اصولا ژئوممبران ها، به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند. هر کدام از آن ها، با داشتن مزایای خاص، برای محیط های گوناگونی مناسب هستند. ژئوممبران پلی اتیلن، محصولی است که ویژگی های منحصر به فردی را به خود اختصاص داده است. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:
·        ژئوممبران پلی اتیلن در برابر مواد شیمیایی مقاوم است و ظرفیت مقاومت بالایی دارد
·        دارای انعطاف پذیری بالایی است
·        در برابر آب و هوا و شرایط آن به شکل قابل توجهی مقاومت می کند
·        مقاوم در برابر اسیدهای آلی و معدنی، فلزات سنگین و نمک
بهترین ژئوممبران ایرانی کدامند ؟
 
بازدید: 601تاریخ انتشار : 1401/03/02