فروش، نصب و اجرای ژئوممبران، ژئوتکستایل و طراحی، ساخت و نصب استخر، حوضچه و کانال های کشاورزی

معرفی انواع ژئوممبران مرغوب (Introducing high quality geomembranes)

انواع مختلفی از ژئوممبران وجود دارد و هر کدام از آنها خواص متفاوتی دارند. مواد به کار رفته در ساخت ورق ها، کاربرد و خواص آنها را تعیین می کند. بنابراین دانستن ویژگی های هر کدام برای انتخاب بسیار مهم است. تفاوت ژئوممبران پلی اتیلن و ژئوممبران پلاستیکی چیست ؟ زمانی می توان به تفاوت بین این دو محصول پی برد که ابتدا با ویژگی های هر کدام آشنا شد.

محبوبیت ژئوممبران ها زمانی به راحتی قابل درک است که تمام خواص آنها شناخته شده باشد. از این مواد برای انواع عایق رطوبتی استفاده می شود. به همین دلیل، آنها در صنعت هیدرولیک، معدن، ساخت و ساز، کشاورزی و بسیاری از پروژه های دیگر ضروری هستند.

تفاوت ژئوممبران پلی اتیلن و ژئوممبران پلاستیکی چیست ؟

در حال حاضر مشتریان ترجیح می دهند ژئوممبران های پلی اتیلن و پلاستیکی را استفاده کنند. هر کدام از این محصولات، خواص ویژه ای دارند. در ادامه به بررسی ویژگی های هر یک خواهیم پرداخت:

  • اگر پروژه ای که می خواهید شروع کنید به ژئوممبران ساخته شده از مواد بسیار انعطاف پذیر نیاز دارد، بهتر است که ورق های پلی اتیلن را انتخاب کنید. انواع ژئوممبران اصل پلی اتیلن، نازک ترین مواد تولید شده هستند. در مقابل، مواد پلاستیکی، سفت ترین نوع موجود در بازار به شمار می آیند.

  • ژئوممبران پلاستیکی نیز با توجه به خواص مناسب و نصب آسان، یکی دیگر از محصولات پر درخواست می باشد. به همین دلیل یک محصول بسیار محبوب برای استفاده در آب انبارها و حوضچه ها است. این محصول احتمال کمتری برای ترک خوردن دارد.

  • از بین دو نوع ژئوممبرانی که مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم، ورق های پلی اتیلن بهترین رفتار را در زمینه واکنش های شیمیایی دارند. این ماده در طول سالها در برابر ضربه مقاومت می کند و در طول زمان ماندگاری بالایی دارد.

  

کاربرد اصلی ژئوممبران

تفاوت ژئوممبران پلی اتیلن و ژئوممبران پلاستیکی چیست ؟ پس از یافتن پاسخ صحیح این سوال، نوبت به آن می رسد که با کاربرد هر یک از انواع محصول آشنا شوید. ژئوممبران نام عمومی است که بر روی انواع ورق ضد آب اطلاق می شود. اغلب اوقات، ارائه و فروش این محصولات به صورت رول است و در ضخامت های مختلف عرضه می شود.

از آن جایی که مواد مصنوعی به کار رفته در انواع ژئوممبران اصل دارای خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوتی هستند، ژئوممبران ها با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند. در واقع می توان گفت که همه ژئوممبران ها یکسان نیستند، هدف یکسانی ندارند و ویژگی های متفاوتی را به خود اختصاص داده اند.

امروزه خرید ژئوممبران با اهداف مختلفی انجام می شود. بسیاری از پروژه های صنعتی، کشاورزی و ساختمانی، به این محصول نیاز دارند. برخی از اصلی ترین کاربردهای آن عبارتند از:

  1. استفاده  در استخرهای کشاورزی 

  2. ایجاد استخر پرورش ماهی عایق

  3. جلوگیری از نشت مایعات شیمیایی در صنایع و ....

بیشتر بخوانید: هزینه استخر ژئوممبران

روش نصب ژئوممبران اصل

شاید در ابتدا چنین به نظر برسد که پس از خرید ژئوممبران، نصب آن دشوار است. در حالی که با کمک مهندسین فعال در این حوزه، به راحتی می توانید آن را نصب کنید. ژئوممبران ها معمولاً با جوشکاری نصب می شوند. اولین کاری که باید انجام دهید این است که سطح ژئوممبران ها را با یک پارچه تمیز کنید. سپس جوشکاری را با توجه به دمای محیط و ضخامت ورق انجام دهید.

جوشکاری با هوای گرم، معمولا روشی است که از هوای گرم برای اتصال مواد استفاده می کند. این روش جوشکاری برای تمام ژئوممبران های رایج از جمله ژئوممبران پلی اتیلن، ژئوممبران پلاستیکی و پلی پروپیلن مناسب است.
 


 

بازدید: 1539تاریخ انتشار : 1401/03/04