فروش، نصب و اجرای ژئوممبران، ژئوتکستایل و طراحی، ساخت و نصب استخر، حوضچه و کانال های کشاورزی

ژئوممبران چیست و چه انواعی دارد؟

ژئوممبران یک ماده مدرن و ضد آب است که در کارهای ساختمانی، عمرانی و صنعتی استفاده می شود. همچنین به عنوان صفحه ضد فیلتر در صنایع معدنی، شیمیایی و کشاورزی به کار برده می شود. ممکن است شما نیز با این پرسش روبرو شوید که نحوه چسباندن ژئوممبران چگونه است ؟

ژئوممبران از پلی اتیلن ساخته شده است. بسته به مواد اولیه به کار رفته در خود، دارای درجه خلوص متفاوتی می باشد. انواع ژئوممبران، مواد سختی هستند که در برابر یخ زدگی مقاومت بالایی را از خود نشان می دهند. از پلی وینیل کلراید نیز برای تولید ژئوممبران استفاده می کنند. این ماده بیشتر برای ساخت استخرها و مخازن عایق و مستحکم مناسب است.

نحوه چسباندن ژئوممبران چگونه است ؟ (How to glue geomembranes)

چه روش هایی برای اتصال ژئوممبران استفاده می شود؟ نحوه چسباندن ژئوممبران چگونه است ؟ چطور می توان آن را به شکل کاملا استاندارد نصب کرد؟ اگر شما نیز از این قبیل پرسش ها دارید، ادامه مطلب را دنبال کنید. معمولا دو راه برای اتصال و چسباندن ژئوممبران وجود دارد: چسب و جوش با هوای گرم.

چسب در مناطق کوچکی که مساحت اندکی دارند، استفاده می شود و در بیشتر موارد از جوش استفاده می کنند. دو روش برای جوش دادن ژئوممبران وجود دارد:

 • تماس: با گرم کردن پارچه غشایی و غلتک های فشاری که پارچه های گرم شده را به هم متصل می کنند.

 • اکستروژن: با استفاده از میله پلیمری مذاب پارچه های غشایی به یکدیگر متصل می شوند.

هر دو روش نیاز به آماده سازی دقیق و بازرسی پس از اتصال دارند و باید با دقت بالایی انجام شوند. برای اینکه تمام مزایای ژئوممبران به طور کامل آشکار شود، نصب صحیح آن مهم است. هنگام انجام کار نصب در هوای آزاد، تنها راه ممکن برای اتصال ژئوممبران، جوشکاری است.
 

 


نحوه چسباندن ژئوممبران چگونه است ؟

مراحل نصب ژئوممبران بر روی پایه بتنی یا خاکی

 1. در مرحله اول، لازم است منطقه را از زباله، ریشه گیاه و عناصری که می توانند مشکل ایجاد کنند، پاکسازی کنید. این کار اتصال ژئوممبران پلی اتیلن را سهولت می بخشد.

 2. در مرحله بعد، باید زمین را با یک لایه ماسه یا شن، بپوشانید.

 3. می توانید به صورت ترکیبی از ژئوممبران و ژئوتکستایل استفاده کنید. ژئوتکستایل روی سطح آماده شده قرار می گیرد و از ژئوممبران در برابر آسیب های مکانیکی محافظت می کند.

 4. سپس رول های ژئوممبران را به صورت دستی یا به وسیله تراورس روی سطح بچینید. در نهایت آن ها را به وسیله جوشکاری متصل کنید.

مزایای انواع ژئوممبران چیست؟

ویژگی های انواع ژئوممبران این امکان را به آن می دهد که در بسیاری از حوزه های زندگی بشر به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، برای آسفالت، ساخت استخر و .... از این ماده استفاده می کنند. همه ژئوممبران ها دارای مزایای زیر هستند:

 • ایجاد پوشش ضد آب و کاملا عایق

 • مقاومت مطلق در برابر آب

 • ایمنی برای محیط زیست

 • غیر سمی بودن

 • استحکام مکانیکی و شکل پذیری بالا؛

 • مقاومت در برابر مواد فعال شیمیایی

 • مقاومت بیولوژیکی بالا

در همه زمینه ها، ژئوممبران پلی اتیلن به دلیل نصب آسان، وزن سبک، عمر طولانی و هزینه نسبتا کم استفاده می شود. این محصول جایگزین بهینه ای برای مواد عایق رطوبتی سنتی است. به همین دلیل به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرد و امروزه به یک ماده ضروری در بسیاری از زمینه های ساخت و ساز تبدیل شده است.

 


نحوه چسباندن ژئوممبران چگونه است ؟

 

بازدید: 1076تاریخ انتشار : 1402/04/14