فروش، نصب و اجرای ژئوممبران، ژئوتکستایل و طراحی، ساخت و نصب استخر، حوضچه و کانال های کشاورزی

چرا از ژئوممبران در ساخت استخر ماهی استفاده کنیم؟

عملکرد خوب، ضد نشت و بادوام ژئوممبران، می تواند منابع آب زیرزمینی را تا حد زیادی از آلودگی محافظت کند. بنابراین در زمینه آبزی پروری کاربرد ژئوممبران نیز گستردگی بیشتری دارد. با این حال ممکن است سوالاتی از این قبیل برایتان ایجاد شود «تفاوت ژئوممبران و ژئوتکستایل چیست ؟». در ادامه مقاله، پاسخ پرسش خود را خواهید یافت.
استفاده از انواع ژئوممبراناستخر ماهی نه تنها می تواند نقش عایق را ایفا کند، بلکه تا حدودی در هزینه های سرمایه گذاری نیز صرفه جویی می کند. اصلی ترین مزایای این محصول عبارتند از:
  1. عملکرد و استحکام بالا و ایجاد عایق قدرتمند، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های نگهداری آب می‌شود.
  2. استفاده از ژئوممبران می تواند تعادل و کیفیت آب را بهتر حفظ کند، تغییرات شرایط آب را به حداقل برساند و هزینه و زمان کنترل کیفیت آب را کاهش دهد.
  3. ژئوممبران می تواند از رشد جلبک ها در آب جلوگیری کند و به راحتی تمیز می شود. از آنجایی که خود ژئوممبران حاوی مواد افزودنی ضد اشعه ماوراء بنفش است، در برابر نور خورشید مقاومت می کند و نگهداری آسانی دارد.

اصلی ترین تفاوت ژئوممبران و ژئوتکستایل مرغوب چیست ؟

(Differences between geomembranes and geotextiles)
کلیدواژه هایی مانند ژئوممبران و ژئوتکستایل برای اغلب افرادی که با صنعت معماری سر و کار دارند، آشنا است و می توان گفت که هر دو از مواد ژئوتکنیکی پرکاربرد هستند. اگرچه ممکن است نام آنها را شنیده باشید، اما آیا در مورد تفاوت آنها نیز همه چیز را می دانید؟ در ادامه مطلب، تفاوت این دو را بیان خواهیم کرد.
ژئوتکستایل مرغوببه دلیل نفوذپذیری خوب در آب، به ژئوتکستایل نفوذپذیر نیز معروف است. علاوه بر این، برخلاف ژئوممبران، دارای ویژگی های حفاظت و ضد فیلتراسیون در تعمیر و نگهداری راه ها، فرودگاه ها، دامنه رودخانه ها، دفن زباله ها و سایر پروژه ها است. از آنجایی که این دو مکمل یکدیگر هستند، اغلب برای سازه های مهم، ترکیبی از هر دو را استفاده می کنند.
 
از مطالب بالا می توان فهمید که بین این دو تفاوت هایی وجود دارد، اما می توان از هر دو به صورت ترکیبی نیز استفاده کرد و اثر ترکیبی آن ها مسلما بهتر است. بنابراین هنگام انتخاب باید به وضعیت سازه خود نگاه کنید و گزینه دلخواه را انتخاب نمایید.
 


تفاوت ژئوممبران و ژئوتکستایل چیست ؟
 

روش های استفاده از ژئوتکستایل در طراحی

هنگام طراحی محیطی در مناطق مختلف، صاحبان خانه های حومه شهر به طور فزاینده ای از انواع ژئوممبرانو ژئوتکستایل ها استفاده می کنند. تفاوت ژئوممبران و ژئوتکستایل چیست ؟ژئوتکستایل چه نوع ماده ای است و برای چه استفاده می شود؟
ژئوتکستایل مرغوب، محصولی ساخته شده از الیاف پلیمری مصنوعی در هم تنیده است که با کیفیت و خواص بالایی عرضه می شود. آنها در برابر سایش و خوردگی مقاومت بالایی را از خود نشان می دهند. با توجه به عملکرد بهینه خواص، ژئوتکستایل ها می توانند به راحتی در بسیاری از زمینه های فعالیت انسانی استفاده شوند. فرایند هایی مانند، مدیریت زمین، مناطق ساخت و ساز و طراحی منظر. البته باید گفت که بسته به تکنیک ساخت، تمایزهایی در هر مدل وجود دارد.
 

هزینه نهایی و قیمت انواع ژئوممبران

برای اینکه بتوانید از بین انواع ژئوممبران، یک عایق قدرتمند و قوی انتخاب کنید، باید هزینه های بالاتر را در نظر بگیرید. مسلم است که با پرداخت هزینه بیشتر، کیفیت بالاتری نیز دریافت خواهید کرد. البته این امر همه جا صادق نیست. بسیاری از مراکز با ارائه و فروش بهترین انواع ژئوتکستایل، قیمت های مناسبی را نیز دریافت می کنند. بنابراین پیش از خرید حتما از هزینه و مبلغ آن مطلع شوید. سپس با مقایسه با سایر محصولات، آن را انتخاب کنید.
 

تفاوت ژئوممبران و ژئوتکستایل چیست ؟
 
بازدید: 542تاریخ انتشار : 1401/03/07