فروش، نصب و اجرایژئوممبران، ژئوتکستایل و طراحی، ساخت و نصب استخر، حوضچه و کانال هایکشاورزی

 

ژئوممبران چیست ؟

 

 اما استفاده و کاربرد آن هم متنوع و هم جذاب است. ژئوممبران ها از پوشش های غشایی مصنوعی یا موانعی هستند که برای کنترل خروج مایع در پروژه، ساختار یا سیستم منفجره شونده استفاده می شود. آنها از ورق های پلیمری مستطیلی نسبتا نازک ساخته شده اند که بعضی اوقات از تزریق ژئوتکستایل با آسفالت، الاستومر یا اسپری های پلیمری ساخته شده اند. این به این معنی است که کاربرد آنها در مهندسی ژئوتکنیک و سایر مشتریان صنعتی بی پایان است.

 موارد کاربرد ژئوممبران

 Geomembranes در محیط زیست، هیدرولیک، حمل و نقل، و نفت و گاز استفاده می شود و همچنین صنعت ضایعات استفاده می شود. شایع ترین نوع ورق پلیمری مداوم است. هنگامی که جرمهای بزرگتر مورد نیاز هستند، آنها به لحاظ حرارت و یا شیمیایی با هم در درز برای قدرت و دوام ذوب می شوند. اندازه ژئوممبران به طور کامل قابل تنظیم است، بنابراین آنها می توانند به اندازه یک حوضچه ماهی حیاط خلوت یا در صورت لزوم به عنوان یک میدان فوتبال به اندازه کوچک باشند.

مزایای ژئوممبران نسبت به سایر عایق های آببند:

 

کاهش هزینه های اجراب استخر ژئوممبران نسبت به سایذ عایق ها از جمله بتن و سرامیک

زمان اجرای ژئوممبران : نصب ژئوممبران به مراتب زمان کمتری نسبت به استخرهای بتنی طول می کشد.

آببندی بالا : ژئوممبران نسبت به سایر پوشش ها از آببندی دقیق تری برخوردار است.

عدم چسبیدن خزه و جلبک به کف و دیواره استخر ژئوممبران که این امر باعث باعث می شود که برای استخرهای آب شرب هم این عایق قابل استفاده می باشد

مقاومت بالا : عایق ژئوممبران در برابر نور آفتاب، یخ زدگی، مواد سیاه ذخیره شد و عوامل بیولوژیکی مقاومت بسیار بالایی دارد.

 بشتر بخوانید: قیمت ژئوممبران اصفهان

کاربرد ژئوممبران

 

ژئوممبران ها ورق های پلیمری منعطف می باشد که در اکثر مواقع بعنوان یک سد، در برابر مایعات و بخارات مورد استفاده قرار می گیرد و از این رو کاربردهای زیادی از جمله در صنایع آب و فاضلاب دارد

۱) احداث استخرهای ذخیره آب کشاورزی

۲) پوشش کانال ها و نهرهای آبیاری و آبرسانی

۳) ایرولاسیون منابع زیرزمینی و تونل ها

۴) پوشش حوضچه های تصفیه آب و فاضلاب شهری و صنعتی

۵) پوشش مخازن نفتی و شیمیایی

 

انواع ژئوممبران

 

۱) ژئوممبران HDPE

 

احداث استخرهای کشاورزی – پرورش آبزیان – ایزولاسیون تونل ها و آببندی کانال ها با روش صحیح استفاده از ورق های پلیمری ژئوممبران، هزینه ها به یک سوم دیگر عایق ها کاهش و عمر عایق تا ۸۰ سال افزایش می یابد و شرکت یاوران پلیمر اصفهان آمادگی خود را جهت احداث استخر از صفر تا صد و همچنین عقد قرارداد با جهاد کشاورزی را اعلامی می نماید.

استخرهای پلیمری ارزانتر، بادوام تر و سریعتر از استخرهای سنگ و سیمان و بتنی می باشد.

 

۲) ورق ژئوممبران سبک LLDPE» PVC»

 

ورق ژئوممبران (PVC) نسبت به ژئوممبران HDPE منعطف تر بوده و امکان نصب آن در تونل های و فنداسیون ساختمان ها راحت تر می باشد و در فضاهای محدود به راحتی جوش پذیر می‍باشد. شرکت یاوران پلیمر اصفهان بهترین مجری ورق PVC) LLDPE) در فنداسیون ساختمان ها و تونل های می باشد.