فروش، نصب و اجرای ژئوممبران، ژئوتکستایل و طراحی، ساخت و نصب استخر، حوضچه و کانال های کشاورزی

ژئوکامپوزیت چیست

فلسفه اصلی مواد مواد geocomposite این است که بهترین ویژگی های مواد مختلف را ترکیب کنید به طوری که برنامه های خاص با بهینه ترین و حداقل هزینه پرداخت می شود. بنابراین، نسبت سود / هزینه به حداکثر می رسد. چنین مواد ژئومکانیک به طور کلی مواد ژئوسنتتیک هستند، اما نه همیشه. در بعضی موارد ممکن است مفیدتر باشد برای استفاده از مواد غیر سینتیکی با یک ژئوسنتتیک برای عملکرد بهینه و یا حداقل هزینه. همانطور که در زیر دیده می شود، تعداد فرصت ها بسیار زیاد است - تنها محدودیت هایی که ابتکار و تخیل یک نفر است.
 

پنج عملكرد اساسی وجود دارد كه می توانند ارائه شوند:
 1. جداسازی،
 2. تقویت،
 3. فیلتراسیون،
 4. زهكشي
 5. و مهار كردن

کامپوزیت Geotextile-geonet

هنگامی که یک geotextile در یک یا هر دو طرف یک geonet استفاده می شود، توابع جداسازی و فیلتراسیون همیشه رضایت دارند، اما عملکرد تخلیه نسبت به geotextiles به وضوح بهبود یافته است. چنین سازه های ژئومکانیک به طور مرتب در تصفیه و انتقال آب شوری در سیستم چاه زباله و سیستم های پوششی و برای انجام بخاری یا آب زیر چاه های آب بند از انواع مختلف استفاده می شود. [3] این geocomposites زهکشی نیز برای تخلیه آب در ناحیه مویرگی که در آن فراسو یا مهاجرت نمک یک مشکل است، برای تخلیه آب بسیار عالی است. در تمام موارد، مایع وارد ژئوتکستایل می شود و سپس به صورت افقی درون geonet به خروجی مناسب حرکت می کند.

قیمت ژئوممبران در اصفهان

کامپوزیت های ژئوتکستایل-ژئوممبران

Geotextiles می تواند بر روی یک یا دو طرف از یک ژئوممبران برای تعدادی از اهداف لمینیت شود. ژئوتکستایل ها مقاومت بیشتری نسبت به سوراخ کردن، پخش اشک، و اصطکاک مربوط به کشویی، و نیز ایجاد استحکام کششی در خود دارند. با این حال، اغلب اوقات، ژئوتکستایل ها از انواع نبافته، سوزن پانچ و وزن نسبتا سنگین هستند. در چنین مواردی اجزای ژئوتکستایل به عنوان یک رسانه زهکشی عمل می کند، از آنجا که ویژگی انتقال آن در هوا می تواند آب، سدیم یا گازها را از تماس مستقیم با ژئوممبران خارج کند.

کامپوزیت Geomembrane-geogrid

از آنجا که برخی از انواع ژئوممبران و جغرافیایی ها از یک ماده (از جمله پلی اتیلن با چگالی بالا) ساخته شده است، می توان آنها را باهم ترکیب کرد تا یک مانع غشاء غیر قابل نفوذ با قابلیت افزایش قدرت و اصطکاک ایجاد شود.

کامپوزیت های هسته ای ژئوتکستایل-پلیمر

هسته ای به شکل یک ورق پلاستیکی نیمه سخت، می توان آن را اکسترود کرد یا تغییر شکل داد به طوری که اجازه می دهد مقادیر بسیار زیادی از مایع در ساختار آن جریان یابد. بنابراین به عنوان یک هسته تخلیه عمل می کند. هسته باید توسط یک ژئوتکستایل محافظت شود، به عنوان یک فیلتر و جداساز در یک یا هر دو طرف عمل می کند. سیستم های مختلف در دسترس هستند، هر کدام به یک برنامه خاص تمرکز می کنند. اولین بار در ایالات متحده و تخلیه های عمودی پیش ساخته، PVD ها در اروپا شناخته می شود. برای سهولت هدایت آب، غلظت پلیمری با ضخامت 100 میلیمتر با ضخامت 5 میلیمتر غالبا فلزی است. یک ژئوتکستایل که به عنوان یک فیلتر و جداساز عمل می کند در اطراف هسته قرار دارد .  نوع دوم در شکل پانل های زهکشی است، هسته پلیمری سفت و محکم، ستون فقرات، خم شدن و یا یک شبکه سه بعدی. با یک جتكستیل در یک طرف آن باعث تخلیه بسیار خوبی در طرف پشتی دیوارهای حائل، دیوارهای زیرزمینی و عرشه های بالقوه می شود. هسته ها بعضی اوقات خلاء تشکیل شده اند یا مشک های سه بعدی. همانطور که با فاضلاب جت، ژئوتکستایل فیلتر / جداساز و هسته پلیمر ضخیم است تخلیه است. بسیاری از سیستم های این نوع در دسترس هستند، اخیرا علاوه بر داشتن یک ژئوممبران قابل انعطاف نازک در کنار دیوار و عملکرد به عنوان یک مانع بخار. نوع سوم در این منطقه از geocomposites زهکشی رده از تخلیه لبه پیش ساخته است. این مواد، به طور معمول 500 میلیمتر با عرض 20 تا 30 میلیمتر، در کنار یک پیاده رو بزرگراه، پیاده رو فرودگاهی یا مسیر راه راست قرار دارند، برای تخلیه جانبی خارج از محوطه پیاده رو و دور از آن. این سیستم ها در نصب بسیار سریع و بسیار مقرون به صرفه هستند.

انواع ژئوکامپوزیت ها

 
 
ژئوکامپوزیت‌ها مواد مرکبی هستند که شامل یک پایه غیرفلزی مانند پلیمرها، کامپوزیت‌های سیمانی، چوب، پلاستیک و... به همراه مواد ژئوسنتتیکی مانند ژئوفوم، تیرهای ژئوسنتتیک، پارچه ژئوتکستایل و... هستند. برخی از انواع ژئوکامپوزیت‌ها عبارتند از:
 1. ژئوممبران‌ها: این نوع ژئوکامپوزیت‌ها شامل لایه‌های نازک از پلیمرها و مواد دیگری مانند پلی وینیل کلراید (PVC)، اتیلن پروپیلن (PP)، پلی‌اتیلن (PE) و پلی‌تترافلوئوروئتیلن (PTFE) است. این مواد به عنوان ممبران‌های نگهدارنده از ازدیاد حمل‌ونقل آب، مواد شیمیایی و گاز در سیستم‌های کف و دیواره‌ها استفاده می‌شوند.
 2. ژئوگرید‌ها: این نوع ژئوکامپوزیت‌ها شامل مواد مانند پلی‌پروپیلن، پلی‌اتیلن و پلی‌استایرن است که به عنوان گریدهای ژئوسنتتیک برای پایه‌های خاکی و کمک به استحکام دهی خاک و جلوگیری از فرسایش سطحی به‌کار می‌روند.
 3. ژئوفوم‌ها: این نوع ژئوکامپوزیت‌ها شامل ترکیبی از پلیمر و حباب‌های هوا است که به عنوان مواد خام برای تولید پوشش‌های سبک، محافظ کف، لایه‌های عایق و سایر برنامه‌های کاربردی استفاده می‌شوند.
 4. ژئوتکستایل‌ها: 

  تاثیر ژئوکامپوزیت در زیرساخت ها

   
   
  استفاده از ژئوکامپوزیت‌ها در زیرساخت‌ها از جمله راه‌ها، فرودگاه‌ها، پل‌ها، سدها و تونل‌ها و ... تاثیر مثبت زیادی بر عمران و عمر مفید آن‌ها دارد. برخی از تاثیرات مهم این مواد در زیرساخت‌ها عبارتند از:
  1. استحکام و پایداری: استفاده از ژئوکامپوزیت‌ها در پایداری سازه‌های زیرساختی بسیار موثر است. با استفاده از این مواد، می‌توان استحکام سازه‌هایی مانند پل‌ها، خاک‌های پایه و سدها را افزایش داد.
  2. مقاومت در برابر خوردگی: ژئوکامپوزیت‌ها به طور کلی مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارند و این مواد در سازه‌هایی که در معرض عوامل شیمیایی مانند نمک و اسید هستند، بسیار مفید هستند.
  3. مقاومت در برابر زلزله: ژئوکامپوزیت‌ها در پایداری سازه‌های زلزله‌ای نقش مهمی دارند. این مواد می‌توانند به عنوان جایگزینی برای روش‌های سنتی در بهبود رفتار سازه‌ها در برابر زلزله استفاده شوند.
  4. اقتصادی بودن: استفاده از ژئوکامپوزیت‌ها در زیرساخت‌ها به دلیل کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیر و همچنین افزایش عمر سازه‌ها، اقتصادی است.
  5. کاهش زمان ساخت: استفاده از ژئوکامپوزیت‌ها در زیرساخت‌ها می‌تواند به کاهش زمان ساخت و نصب سازه‌ها منجر شود، زیرا این مواد بسیار سبک و آسان برای نصب هستند