فروش، نصب و اجرای ژئوممبران، ژئوتکستایل و طراحی، ساخت و نصب استخر، حوضچه و کانال های کشاورزی

 

 دستگاه جوش ژئوممبران چیست؟

ورق‌ها و یا رول‌های ژئوممبران در عرضهای مختلف تولید می‌گردند سپس این ورق‌ها مطابق با ابعاد استخر برش خورده و با استفاده از دستگاه جوش ژئوممبران به یکدیگر پرس می‌شوند
و در صورتی که اتصال ورقه‌های ژئوممبران مناسب نباشد ، پوشش حاصله عملکرد رضایت بخشی نخواهد داشت. در واقع می‌توان گفت که اتصال ورق ژئوممبران همان‌قدر اهمیت دارد که استفاده از مواد اولیه با کیفیت برای تولید ژئوممبران لازم است .

پرس ‌کاری ورق‌ها اگر با دقت انجام گیرد کاملاً مستحکم و نفوذناپذیر هستند. ورق‌های استخری به دو شکل در بازار به فروش میرسد.
نوع اول به نام ورق‌های ژئوممبران که در عرض‌ها و ضخامت‌های مختلف تولید می‌شوند سپس این رول‌ها به محل اجرای استخر منتقل گشته و طبق طول استخر در کنار یکدیگر قرارگرفته و برش می‌خورند پس‌ازاین دستگاه جوش ژئوممبران به محل استخر منتقل و کار پرس‌کاری ورق‌ها انجام می‌شود.
از معایب این روش نیاز به انتقال موتوربرق به محل استخر و پرس‌کاری روی سطح خاک است که گاهأ باعث می‌شود که خطوط پرس استحکام کافی را نداشته باشد و پس از مدتی دچار نشتی آب از این قسمت‌ها شویم.
نوع دیگری از ورق‌ها بنام عایق ژئودکاموند تولید می‌شوند، این ورق‌ها فقط توسط شرکت دکاموند تولیدشده و دارای عرض و ضخامتی ثابت هستند مهم‌ترین ویژگی این ورق‌ها انعطاف‌پذیری بالای آن‌هاست.

این ورق‌ها در محل کارخانه و در شرایط مطلوب و سالن‌های مخصوص برش خورده و به یکدیگر پرس می‌شوند و درنهایت پوششی یک اندازه آماده و به محل استخر انتقال می‌یابد. در این روش نیازی به انتقال دستگاه جوش ژئوممبران به محل استخر نیست و یکی از ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌های ساخت استخر بشمار می‌رود.

بیشتر بخوانید : ژئوممبران اصفهاندستگاه کامت برای جوش
دستگاه جوش ژئوممبران یا کامت برای جوش ورق های پلیمری (انواع ژئوممبران و ژئوتکستایل)، پلاستیک به صورت اورلب (overlab) در پروژه های عمرانی، تونل های شهری و مترو و راه آهن، امور کشاورزی، استخرهای کشاورزی و پرورش ماهی و ... به منظور عایق بندی و آب بندی استفاده می گردد.
دستگاه کامت بهترین دستگاه جوش ورق های پلیمری ست که با دبل ویج بودن خود محاسن زیادی به نسبت سایر دستگاه های جوش شامل انواع اتوها و سشوارهای صنعتی داراست.
ویژگی ها و کاربردهای دستگاه کامت جوش ورق
 •  مخصوص جوش دادن ورق های ژئوممبران
 •  غلطک ثابت و متحرک
 • ایجاد خط جوش بسیار قوی
 • گوه قوی
دستگاه اکستروژن برای آب بندی

اکستروژن یکی از روش های شکل دهی است که برای کاهش ضخامت یا سطح مقطح مواد به کار میرود که روشی بسیار انعطاف پذیر است و با استفاده از حدیده مناسب می توان طیف وسیعی از تولیدات را تهیه کرد
اکسترودرها به دودسته اکسترودر تک ماردونه واکسترودر دو ماردونه تقسیم بندی می شوند. اکسترودر ماردونه سه قسمت مجزا دارد ناحیه تغذیه ، ناحیه تراکم و فشردگی و ناحیه اندازه گیری و سنجش.
یکی از مهمترین ویژگی پلیمرها و به ویژه پلاستیک ها سهولت شکل پذیری آنهاست . در بعضی حالات، قطعات نیمه کاملی نظیر ورقه ها یا میله های تولید شده، متعاقباً با استفاده از روشهای متداول ساخت، مانند جوشکاری یا ماشین کاری به قطعه نهایی تبدیل می شود. اما در بسیاری مواقع، قطعه نهایی، علیرغم برخورداری از شکلی کاملاً پیچیده، طی یک مرحله تولید می شود. عملیات حرارت دادن، شکل دادن و خنک کردن ممکن است( مانند تولید لوله به روش اکستروژن) به دنبال یکدیگر و بدون وقفه انجام شود
اکسترودر ماشینی است که به آمیزه لاستیکی و پلاستیکی تجزیه شده نیرو واردساخته تا با فشار در انتهای دستگاه از میان یک قالب عبور نموده و محصولی نواری شکل با سطح مقطع خاص تولید نماید
 

سشوارصنعتی برای آب بندی استخر

این دستگاه سیستم قابل تنظیم برای میزان باد و گرما دارد
کاربردهای مهم سشوار صنعتی
 • لحیم کاری
 • خم کردن پلاستیک یا وزق های ژئوممبران
 • نرم کردن لوله‌های سفت
 • از بین بردن رنگ قدیمی از دیوار
 • جدا کردن برچسب از روی سطوح
 •  برداشتن روکش های مواد مختلف
 •  شرینگ کردن در صنایع بسته بندی