فروش، نصب و اجرایژئوممبران، ژئوتکستایل و طراحی، ساخت و نصب استخر، حوضچه و کانال هایکشاورزی

 

هزینه ساخت استخر ژئوممبران

ژئوممبران نوعی ماده ضد آب است که مواد اولیه اولیه آن از پلیمر مولکولی بالا است. این است که عمدتا به ژئوممبران LDPE ، ژئوممبران HDPE ، و انواع ژئوممبران کامپوزیت تقسیم شده است.
Geomembrane  ورق های پلاستیکی است که در داخل خاک ها به عنوان یک مانع ضد آب استفاده می شود. ژئوممبران همیشه در طول زندگی ارتباط نزدیکی با مواد اصلی ندارند. ممکن است مشکلاتی در دامنه های جانبی در مجاورت مناطق باز آب در نتیجه عمل باد و موج بر روی هر قسمت از معرض ژئومبرگ رخ دهد.
 عملكرد موج ممكن است تمایل داشته باشد كه ژئوممبران را کمی بلند كند و سپس آن را به صورت تكراری به عقب برگرداند. اگر ژئومبره مستقیماً با خاک در تماس باشد ، این می تواند باعث شل شدن ذرات شود ، که از شیب زیر ژئومبرگ پایین حرکت می کنند.
سرانجام صخره ای در خط آب به همراه برآمدگی زیر این سطح ایجاد می شود که می تواند بیش از حد بر ژئومبرگ و خاک تأکید کند و از این شکل فرسایش جلوگیری می کند. در صورت خراب شدن پارگی یا درز موضعی در ژئومبرگ ، ژئوتکستایل به نگه داشتن خاک در محل کمک می کند و انتشار شکست را محدود می کند.
 
 
 اگرچه نقش اصلی ژئوتکستایل اغلب جدا کردن ژئوممبران از خاک است ، اما ممکن است به عنوان دریچه ای نیز عمل کند تا بنزین به دام افتاده یا تولید شده در خاک زیرین ، یا تقویت و یا چاله را آزاد کند.
 
 زئوممبران
مشخصات کامل مشخصات عرض و ضخامت. ضخامت: 0.3-2.5mm / عرض: 2-8m.
عملکرد ترک عالی در برابر استرس در برابر محیط زیست
عملکرد عالی مقاومت در برابر فرسایش شیمیایی
دامنه بزرگ دمای برنامه و طول عمر طولانی
در محل زباله دفن زباله ، محل فاضلاب و تصفیه فاضلاب ، انبار باطله و زیرزمین کاربرد دارد
 

 

ژئوممبران به طور کلی بر اساس رفتار فشار-فشارشان در دو دسته گسترده قرار می گیرند:

  • انعطاف پذیر و
  • غیر انعطاف پذیر یا نیمه کریستالی
 ژئوممبران های انعطاف پذیر با کرنش قابل توجهی بالاتر در مقایسه با ژئومبرگ های نیم کریستالی مشخص می شوند. بهترين ژئومبره، نيمه كريستالي شناخته شده است كه شكستگي كمتر از 500٪. این تفاوت در رفتار تنش-کرنش در همان ترتیب اختلاف در رفتار سوراخ نشان داده شده است: ژئوممبران مستعد ابتلا به سوراخ در یک نقطه فشار بسیار پایین تر در مقایسه با ژئوممبران انعطاف پذیر هستند. در نتیجه ، ژئوممبران های برای رفتار سوراخ آنها نسبت به ژئوممبران های قابل انعطاف مورد مطالعه قرار گرفته است. روش های طراحی توسعه یافته برای ژئوممبرران منجر به لایه محافظتی محافظه کار در هنگام استفاده از ژئوممبرانهای انعطاف پذیر می شود.  ژئوممبران های انعطاف پذیر و دارای رفتارهای سوراخی متفاوتی هستند .

­­­­ ژئوتکستایل

سه نوع ژئوتکستایل هستند که برای بسیاری از کارکردهای مختلف طراحی استفاده می شوند. با توجه به راندمان محافظت از آنها ، ژئوتکستایل هایرا می توان در یک گروه قرار داد و تمام ساختارهای ژئوتکستایل دیگر را در گروه دیگر قرار داد. این گروه بندی نه تنها بر رفتار استرس زای این نوع ژئوتکستایل ها بلکه همچنین بر روی خواصی همچون ساختار ، ضخامت و تراکم پذیری بنا شده است.
ژئوتکستایلهای NW-NP محافظت قابل توجهی بهتر از ژئومکستیلهای بافته شده و گرما ایجاد می کند. در نتیجه ، ژئوتکستایلهای محافظتی تقریباً منحصراً از نوع NW-NP هستند. در رده های ژئوتکستایل NW-NP ، می توان اختلافاتی بین محصولات مختلف مربوط به پلیمر ، طول فیبر و دنیر و شدت سوزن سوزن شدن مشاهده کرد. این تفاوت ها اگرچه مهم هستند ، اما سنجیدن از تست های سوراخ عملکرد دشوار است
تحولات در پارچه های غیر بافته شده به عنوان ژئوتکستایل ها

قیمت ورق ژئوممبران برای استخر

 معمولاً استخر ها را بر اساس متر مربع قیمت گذاری می کنند قیمت ها بر اساس مساحت استخرو ضخامت خود ورق ژئوممبران  تعیین می شود.
  •  ژئوممبران با ضخامت ۱ میلیمتر :
معمولا برای استخر استفاده نمی‌شود مگر اینکه مساحت استخر زیاد بوده و با توجه به قیمت آن کار شود
  • ورق ژئوممبران با ضخامت یک و نیم میلیمتر:
 بسیار پرکاربرد و پرمصرف است و از ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان قیمت دارد ورق جانور با ضخامت ۲ میلیمتر این نوع ضخامت برای استخر های با عمق بیش از ۱۵ متر استفاده می شود و قیمتش به روز سفارش داده می شود قیمت ژئو تکستایل نام دیگر آن نمد و موکت استخر است که برای پوشش و محافظ لایه زیرین ورق استخر استفاده می شود قیمت این نوع نیز بر اساس مترمربع تعیین می شود
  •  قیمت ژئوتکستایل ۳۰۰ گرم در متر مربع
 این ورق برای خاکهای با بافت نسبتاً سنگین و مثل ماسه بادی و خاک رسی نصب می شود.
  • قیمت ژئو تکستایل  ۵۰۰ گرم در متر مربع
  • بسیار پر کاربرد است و جهت تقویت خاک و زیرسازی در صنایع مختلف استفاده می شود و قیمت آن حدود ۳ تا ۷ هزار تومان می باشد.

استخرهای بتنی استخرهای بتنی از جمله سقف هایی است که علاوه بر این که هزینه زیادی بابت بتن آن می‌شود و هم  بعد از مدتی دچار ترک خوردگی می شود و اینگونه استخر ها آب بندی خود را از دست می‌دهند ابتدا استخر های کشاورزی به صورت خاکی درست می کردند که با این کار آب زیادی در زمین و فروش می کرد و به همین خاطر به استخر های بتنی روی آوردند آن هم هزینه زیادی دارد چرا،، استفاده از ژئوممبران برای استخر ها چگونه است

 

 

 

علت استفاده از ورق های ژئوممبران: 

  •  قیمت مناسب آن
  • و ماندگاری
  • نصب سریع
به علاوه برای ترمیم و تعمیر آن نیز هزینه زیادی  لازم نیست انجام بدهیم  این خصوصیات باعث شده است که کشاورزان و دامپروران از این گونه ورق های پلیمری استقبال کنند.