فروش، نصب و اجرای ژئوممبران، ژئوتکستایل و طراحی، ساخت و نصب استخر، حوضچه و کانال های کشاورزی

ژئوممبران در اصفهان

 

 

کاربردهای ژئوممبران

پوشش سطحی خطوط کانال

کانال ها مسیر های خطی طولانی هستند که برای انتقال و حمل و نقل مایعات از منبع تا مقصد از آنها استفاده می شود. اغلب کانال ها مسیرهای طولانی را طی می کنند. پوشش کانال ها می تواند بتنی باشد یا ترکیبی از بتن ها باشد. هر پوششی که برای سطح کانال ها استفاده می کنیم باید محکم و پایدار باشد و عمر طولانی داشته باشد. پوشش کانال یک عنصر اساسی برای جلوگیری از هدر رفتن و نشت آب می باشد به خصوص برای جلوگیری از ضرر به محیط زیست در مناطق حساس.

 

پرورش ماهی و آبزیان

پوشش های ژئوممبران انعطاف پذیر، بهداشتی و از نظر شیمیایی بادوام هستند. آسیب به محیط زیست نمی رسانند. ژئوممبران  برای سطح استخر های پرورش آبزیان در مقیاس های بزرگ و تجاری ضروری است. ژئوممبران ها به دلیل اینکه اجازه ورود میکروارگانیسم ها به آب را نمی دهند باعث می شوند که به باله ها و دم های آبزیان آسیبی نرسد. انتخاب ژئوممبران بازده کلی پمپ را بهبود می بخشد و نگهداری و تمیز کردن آن بسیار آسان است و انتخاب اول برای استخرهای پرورش ماهی می باشد.

تالاب های تصفیه فاضلاب

در تاسیسات فاضلاب و تصفیه خانه های فاضلاب ضروری است که برای هر سیستم پوششی انتخاب شود که نه تنها در برابر اثرات اقلیمی مقاوم باشد
بلکه از نظر شیمیایی، اسیدهای چرب آلی و روغنها در طولانی مدت مقاوم باشد. بسیار مهم است که برای طراحی و نصب سیستم های خطی فاضلاب،
پوششی استفاده کنیم که از نظر مکانیکی و فیزیکی مقاوم باشد و عمر طولانی مدت داشته باشد و نگهداری آن آسان باشد.

 

پوشش غیرقابل نفوذ برای بیوراکتورها

از ژئووممبران برای محافظت از محیط زیست و جلوگیری از نفوذ پسماندها در بیوراکتورها استفاده می شود.
بیوراکتور یا سیستم مهندسی شده ی یک محیط زیست فعال است که در آن فرایندهای شیمیایی حاصل از ارگانیسم ها یا مواد بیوشیمیایی انجام می گیرد. فعالیتهای بیوراکتورها می ‌توانند هوازی یا بی هوازی باشند.
بسیار مهم است که در یک بیوراکتور طبیعی، پوششی استفاده شود که توانایی تجزیه نداشته باشد تا بتواند در طول چندین دهه در برابر تجزیه مایعات ارگانیک مقاوم باشد.
ژئوممبران به خاطر داشتن چنین ویژگی هایی بهترین گزینه برای این کار است.

چاه های دفع زباله های نفتی

در ایستگاه های اکتشاف نفت و گاز که نیاز به حفاری گسترده دارند مقادیر زیادی زباله و دوغاب نفت تولید می شود که برای محیط زیست بسیار مضر هستند.

چاه هایی که برای ذخیره ی نفت طی یک فرایندی ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرند، با روکش های ژئوممبران از خاک در برابر آلاینده های نفتی محافظت می کند. بسیار مهم است که برای این منظور از پوشش های مقاوم و با دوام استفاده شود و روکش نقش بسیار مهمی در حفاظت از محیط زیست ایفا می‌کند. ژئوممبران  HDPEبهترین گزینه برای این کار است.

 
 
 

پوشش سطحی حوضچه ها و تالاب ها

پوشش های بسیار انعطاف پذیر ژئوممبران، اولین انتخاب کسانی می باشد که مایل به فراهم کردن پوششی با نصب سریع و  مقرون به صرفه، برای ذخیره آب در سدهای خاکی، تالاب‌ها و حوضچه ها هستند.

پوشش سیستم های ذخیره و نگهداری
سیستمهای استفاده شده در استخر های تبخیر و نگهداری از نظر طراحی و نصب بسیار مهم هستند.
در این سیستم ها عملیات شیمیایی انجام می شود و در طراحی آن باید مطمئن شد که راه نشت به بیرون نداشته باشد.
برای مقابله با نشت احتمالی و حفظ امنیت، این سیستم ها اغلب با پوششی بسیار ضخیم در چندین لایه زهکشی شده ساخته می‌شوند تا  خطر هرگونه نشت را کاهش دهند.
 
 
ذخیره و تامین آب آشامیدنی به دلیل توسعه و رشد جمعیت در همه مناطق جغرافیایی بسیار مهم است. به طور سنتی برای ذخیره آب از مخازن بتنی استفاده می‌شد. 
اما با ورود پوشش های ژئوممبران، که بسیار سریع نصب می شود و از نظر قیمت  بسیار مقرون به صرفه میباشد، بری مخازن ذخیره ی آب جایگزین بتن شد.
ژئوممبران نه تنها آب را به روش مرسوم ذخیره می کند بلکه دردسر های نگهداری و و ترک های بتنی را هم ندارد. روش کار مخازنی که در آن ها از ژئوممبران استفاده شده به این صورت است که:
یم ژئ.ممبران شناور به عنوان سقف قرار داده می شود که می‌تواند با هر اندازه و شکلی از مخزن سازگار شود و با نوسانات سطح آب بالا و پایین رود.
این کار کمک می کند تا از ورود گرد و غبار و زباله ها به آب جلوگیری شود و کیفیت آب در حد مطلوب حفظ شود و مشکلات تبخیر در مناطق استوایی و گرم رفع شود. 
بازدید: 2728تاریخ انتشار : 1399/06/01